Indiana State

Association Committees

Click on committee name to reveal committee membership.

Download Committee List

Officers and Boards

Shelley Septer Huntington Co. President
Jessica Bailey Porter Co. Vice President
Christopher Nancarrow Allen Co. Secretary
Tabatha Eblen Jefferson Co. Treasurer
Myla Eldridge Marion Co. Past President
Shelley Septer Huntington Co.
Christopher Nancarrow Allen Co.
Jessica Bailey Porter Co.
Tabatha Eblen Jefferson Co.
Myla Eldridge Marion Co.
Natalie Kidd Benton Co.
Adina A. Roberts Decatur Co.

Districts

Natalie Kidd Benton Co. President
Debbie Stewart Howard Co. Secretary-Treasurer
Paula Copenhaver Fountain Co.
Jon Eads Jay Co.
James Voglewede Jr Adams Co.
Christopher Nancarrow Allen Co.
Kimberly Pitts Blackford Co.
Jessica Fouts Boone Co.
Sharon Milburn Carroll Co.
Destry Richey Cass Co.
Rhea Harris Clinton Co.
Holly Albright DeKalb Co.
Rick Spangler Delaware Co.
Christopher Anderson Elkhart Co.
Teri Furnivall Fulton Co.
Pam Harris Grant Co.
Kathy Williams Hamilton Co.
Lisa Lofgreen Hancock Co.
Marjorie Pike Hendricks Co.
Jennifer Grubbs Henry Co.
Shelley Septer Huntington Co.
Kara Fishburn Jasper Co.
Ann Torpy Kosciusko Co.
Kimberley Johnson LaGrange Co.
Lorenzo Arredondo Lake Co.
Heather Stevens LaPorte Co.
Olivia Pratt Madison Co.
Myla Eldridge Marion Co.
Debbie VanDeMark Marshall Co.
Sherry Raber Miami Co.
Karyn Douglas Montgomery Co.
Jessica Firkins Newton Co.
Tammy Bremer Noble Co.
Henry Harper Parke Co.
Jessica Bailey Porter Co.
JoLynn Behny Pulaski Co.
Melinda Peed Randolph Co.
Rita Glenn St. Joseph Co.
Bernadette Manuel Starke Co.
Tangi Manahan Steuben Co.
Julie Roush Tippecanoe Co.
Christy Crawford Tipton Co.
Gracie York Vermillion Co.
Lori Draper Wabash Co.
Michelle Hetrick Warren Co.
Debra Berry Wayne Co.
Beth Davis Wells Co.
Laura Cosgray White Co.
Cindy Doolittle Whitley Co.
Adina A. Roberts Decatur Co. President
Gayle Sullivan Switzerland Co. Secretary-Treasurer
Shari Lentz Bartholomew Co.
Kathy Smith Brown Co.
Susan Popp Clark Co.
Lisa Holzbog Crawford Co.
Janice Williams Daviess Co.
Gayle Pennington Dearborn Co.
Amy Kippenbrock Dubois Co.
Lisa Witt Fayette Co.
Danita Burks Floyd Co.
Neysa Raible Franklin Co.
Jim Morrow Gibson Co.
Stuart A. Dowden Greene Co.
Sherry Brown Harrison Co.
Melissa Hayes Jackson Co.
Tabatha Eblen Jefferson Co.
Amy Thompson Jennings Co.
Trena McLaughlin Johnson Co.
David Shelton Knox Co.
Billie Tumey Lawrence Co.
Gerald Montgomery Martin Co.
Nicole Browne Monroe Co.
Stephanie Elliott Morgan Co.
Jamie Stegemiller Ohio Co.
Elizabeth (Liz) Jones Orange Co.
Lesliann Sheese Owen Co.
Rachel Roark Perry Co.
Lana Griffith Pike Co.
Kay Kilgore Posey Co.
Heather Gilbert Putnam Co.
Ginger Bradford Ripley Co.
Angie Buckley Rush Co.
Michelle Shelton Scott Co.
Jill Taylor Shelby Co.
Darrell Stephens Spencer Co.
Tonya Bedwell Sullivan Co.
Loree Persinger Union Co.
Carla Hayden Vanderburgh Co.
Brad Newman Vigo Co.
Patricia E. Perry Warrick Co.
Stephanie Rockey Washington Co.

Committees

Myla Eldridge Marion Co.
Shelley Septer Huntington Co.
Nicole Browne Monroe Co. Chair
Shelley Septer Huntington Co.
Debra Berry Wayne Co. Chair
Debbie VanDeMark Marshall Co.
Jon Eads Jay Co.
Neysa Raible Franklin Co.
Natalie Kidd Benton Co. Chair
Jessica Bailey Porter Co.
Kara Fishburn Jasper Co.
Amy Kippenbrock Dubois Co.

BMV

Stephanie Elliott Morgan Co. Chair
Angie Buckley Rush Co.
Michelle Hetrick Warren Co. Chair
Shelley Septer Huntington Co. Chair
Tangi Manahan Steuben Co.
Jessica Firkins Newton Co.
Shelley Septer Huntington Co.
Jessica Bailey Porter Co.
Myla Eldridge Marion Co.
Kathy Williams Hamilton Co.
Nicole Browne Monroe Co.
Nicole Browne Monroe Co. Chair
Bernadette Manuel Starke Co.
Angie Buckley Rush Co.
Debbie VanDeMark Marshall Co.
Amy Kippenbrock Dubois Co.
James Voglewede Jr Adams Co.
Lisa Lofgreen Hancock Co.
David Shelton Knox Co.
Jessica Bailey Porter Co.
Christopher Nancarrow Allen Co.
Christy Crawford Tipton Co.
Shelley Septer Huntington Co.
Kathy Williams Hamilton Co.
Myla Eldridge Marion Co.
Karyn Douglas Montgomery Co.
Shari Lentz Bartholomew Co.
Neysa Raible Franklin Co. Chair
Lana Griffith Pike Co.
Christopher Nancarrow Allen Co.
Kathy Williams Hamilton Co.
Debra Berry Wayne Co. Chair
Jon Eads Jay Co.
Heather Gilbert Putnam Co. Chair
Gayle Sullivan Switzerland Co.
Paula Copenhaver Fountain Co.
Tangi Manahan Steuben Co.

Other Boards

Tara Pegg Wayne County President
Sundae Schoon Allen County Vice President
Colleen Hodge Starke County Secretary
Tammy Dooley Hendricks County Treasurer