Indiana State

Association Committees

Click on committee name to reveal committee membership.

Download Committee List

Officers and Boards

Nicole Browne Monroe Co. President
Jon Eads Jay Co. Vice President
Kay Kilgore Posey Co. Secretary
Lisa Lofgreen Hancock Co. Treasurer
Jessica Bailey Porter Co. Past President
Nicole Browne Monroe Co. President
Jon Eads Jay Co. Vice President
Kay Kilgore Posey Co. Secretary
Lisa Lofgreen Hancock Co. Treasurer
Jessica Bailey Porter Co. Past President
Destry Richey Cass Co.
Neysa Raible Franklin Co.

Districts

Destry Richey Cass Co. President
Bernadette Manuel Starke Co. Secretary-Treasurer
Shelly M Brite Adams Co.
Christopher Nancarrow Allen Co.
Jennifer Greenberg Benton Co.
Kimberly Pitts Blackford Co.
Lisa Bruder Boone Co.
Sharon Milburn Carroll Co.
Stephanie Harshbarger Clinton Co.
Holly Albright DeKalb Co.
Rick Spangler Delaware Co.
Christopher Anderson Elkhart Co.
Patty Smith Fountain Co.
Dawn Ziemek Fulton Co.
Pam Harris Grant Co.
Kathy Williams Hamilton Co.
Lisa Lofgreen Hancock Co.
Marjorie Pike Hendricks Co.
Jennifer Grubbs Henry Co.
Debbie Stewart Howard Co.
Shelley Septer Huntington Co.
Kara Fishburn Jasper Co.
Jon Eads Jay Co.
Ann Torpy Kosciusko Co.
Kimberley Johnson LaGrange Co.
Michael Brown Lake Co.
Heather Stevens LaPorte Co.
Linda Smith Madison Co.
Kate Sweeney Bell Marion Co.
Jenny Bennitt Marshall Co.
Sherry Raber Miami Co.
Leah Denbo Montgomery Co.
Jessica Firkins Newton Co.
Tammy Bremer Noble Co.
Nicole Collings Parke Co.
Jessica Bailey Porter Co.
JoLynn Behny Pulaski Co.
Melinda Peed Randolph Co.
Amy Rolfes St. Joseph Co.
Tangi Manahan Steuben Co.
Julie Roush Tippecanoe Co.
Christy Crawford Tipton Co.
Tami Lowry Vermillion Co.
Cheryl Evenson Wabash Co.
Deb Hiatt Warren Co.
Debra Berry Wayne Co.
Beth Davis Wells Co.
Laura Cosgray White Co.
Cindy Doolittle Whitley Co.
Neysa Raible Franklin Co. President
Amy Kippenbrock Dubois Co. Secretary-Treasurer
Shari Lentz Bartholomew Co.
Pearletta Banks Brown Co.
Ryan Lynch Clark Co.
Lisa Holzbog Crawford Co.
Lauren Milton Daviess Co.
Wendy Beatty Dearborn Co.
Janet Howell Decatur Co.
Dawn Hughes Fayette Co.
Danita Burks Floyd Co.
Sherri Smith Gibson Co.
Stuart A. Dowden Greene Co.
Sherry Brown Harrison Co.
Piper Shoemaker Jackson Co.
Tabatha Eblen Jefferson Co.
Amy Thompson Jennings Co.
Trena McLaughlin Johnson Co.
David Shelton Knox Co.
Amy Voorhies Lawrence Co.
Julie Fithian Martin Co.
Nicole Browne Monroe Co.
Tammy Parker Morgan Co.
Jamie Stegemiller Ohio Co.
Elizabeth (Liz) Jones Orange Co.
Diane Stutsman Owen Co.
Rachel Roark Perry Co.
Lana Griffith Pike Co.
Kay Kilgore Posey Co.
Tracy Bridges Putnam Co.
Elizabeth Baumgartner Ripley Co.
Angie Buckley Rush Co.
Michelle Shelton Scott Co.
Jill Lacy Shelby Co.
Darrell Stephens Spencer Co.
Brittany Carfield Switzerland Co.
Tonya Bedwell Sullivan Co.
Susan Ray Union Co.
Carla Hayden Vanderburgh Co.
Brad Newman Vigo Co.
Patricia E. Perry Warrick Co.
Stephanie Rockey Washington Co.

Committees

Jessica Bailey Porter Co.
Nicole Browne Monroe Co.
Nicole Browne Monroe Co.
Kathy Williams Hamilton Co.
Jessica Bailey Porter Co.
Debra Berry Wayne Co. Chair
Jon Eads Jay Co.
Shari Lentz Bartholomew Co. Chair
Laura Cosgray White Co.
Lauren Milton Daviess Co.

BMV

David Shelton Knox Co. Chair
Destry Richey Cass Co.
Laura Cosgray White Co.
Christopher Nancarrow Allen Co. Chair
David Shelton Knox Co.
Bernadette Manuel Starke Co.
Jon Eads Jay Co.
Jessica Bailey Porter Co.
Deb Hiatt Warren Co. Chair
Jessica Bailey Porter Co.
Christy Crawford Tipton Co.
Shelley Septer Huntington Co. Chair
Tangi Manahan Steuben Co.
Jessica Firkins Newton Co.
Lisa Lofgreen Hancock Co.
Jessica Bailey Porter Co.
Shelley Septer Huntington Co.
Kathy Williams Hamilton Co.
Christopher Nancarrow Allen Co.
Jessica Bailey Porter Co.
Shelley Septer Huntington Co.
Kathy Williams Hamilton Co.
Christopher Nancarrow Allen Co.
Nicole Browne Monroe Co.
Nicole Browne Monroe Co. Chair
Kathy Williams Hamilton Co. Co-Chair
Jessica Bailey Porter Co.
Jon Eads Jay Co.
Kay Kilgore Posey Co.
Lisa Lofgreen Hancock Co.
Destry Richey Cass Co.
Neysa Raible Franklin Co.
Kate Sweeney Bell Marion Co.
Lauren Milton Daviess Co.
Shari Lentz Bartholomew Co.
Amy Kippenbrock Dubois Co.
Shelly M Brite Adams Co.
Shelley Septer Huntington Co.
Lisa Lofgreen Hancock Co. Chair
Michael Brown Lake Co.
Shari Lentz Bartholomew Co.
Jon Eads Jay Co. Chair
Lisa Lofgreen Hancock Co.
Lauren Milton Daviess Co.
Christopher Nancarrow Allen Co. Chair
Ryan Lynch Clark Co.
Bernadette Manuel Starke Co.
Jon Eads Jay Co. Chair
Christopher Nancarrow Allen Co.
Amy Kippenbrock Dubois Co.
Jessica Bailey Porter Co. Chair
Shelley Septer Huntington Co. Co-Chair
Amy Kippenbrock Dubois Co.
Tangi Manahan Steuben Co.